תוכנית חיסכון

תוכנית חיסכון היא המסלול הראשי והדרך להשקעה נכונה, אשר חיסכון של כסף הינו אפיק השקעה המבוסס על התחייבותו של הבנק לשלם לחוסך ריבית והצמדה בהתאם לחסכון ולתוכנית.

זוהי הדרך להגבלת בזבוז של כספים מיותרים בדברים לא יעילים והשקעתם במקורות לא רווחיים שיכולים לגרום לך לאבד את הכסף שהשקעת. חיסכון כספי בבנק הינו האופציה הכי אמינה וכדאית לשמור על הכסף המיותר שיש לך ולהשקיע בו במסלול הכי כדאי ואין בו חששות.

חיסכון הינו הכלי לחיים יפים ואמינים לאורך זמן רב. במידה ואתה שם סכום של כסף כל חודש ושוכח ממנו הוא יצטבר ויגדל ועם הזמן ואתה תמצא שיש לך סכום כספי גדול שחסכת מסכום קטן של כל חודש שיעזור לך במצבים קשים יותר.

ישנן תוכניות חיסכון רבות המוצעות ע"י גופים ומוסדות כספיים שונים כמו אפסילון בית השקעות, בנקים וכ"ו… ברוב המקרים תוכניות חיסכון נעשות בבנקים דרך חסיכת בכום כספי מסויים כל חודש מחשבון העובר ושב של לקוח אותו הבנק שמסכים לעשות תוכנית חיסכון. תוכניות חיסכון לרוב הינן לטווח זמן ארוך שיכולות להימשך תקופה לא מוגבלת או חיסכון עם הגדרה של תקופת זמן לפירעון התוכנית וקבלת הכסף, סכום ההפקדה מוגדר מראש מבעל התוכנית ביחד עם פקיד הבנק שבו מתנהלת התוכנית, בית ההשקעות או חברת הביטוח. יש הרבה סוגים של תוכניות חיסכון שונות כמו:

חיסכון או פקדון שיקלי – כלי השקעות מוצלח במיוחד שבו הבנק או המוסד הפיננסי מתחייב לשלם עבור הסכום הנחסך את הריבית והצמדה בשקלים, זוהי התוכנית הכי נפוצה מאחר שדרכה כל אחד שכיר או עצמאי יכול להשקיע סכום מסויים שהוא בעצמו יחליט כדי לחסוך אותו כל חודש לתקופת זמן מסויימת וקבועה מראש בין הלקוח למוסד. לכל מוסד יש את התנאים והקריטריונים שלו צריך לבדוק מי המוסד הכי כדאי שיכול לגרום לכסף שלכם לעשות יותר.

חיסכון או פיקדון צמוד למדד- הינו החיסכון המקובל בכל הבנקים במדינה. לקוחות מפקידים סכום מסויים של כסף לבנק בתנאי שבסוף ותום תקופת הפקדון הם יקבלו את הסכום שהפקידו צמוד למדד ולריבית במקרה מסויים אם ישנה עלייה בריבית והמדד זוהי תקופה אטרקטיבית להשקעה כזו ולהפקדת סכום כספי כך שהכסף והסכום של ההפקדה יהיה צמוד למדד ולריבית שהועלתה- משמעותו של פיקדון צמוד מדד הינה הוספת ערכו של הכסף לפי חישוב המדד החודשי, בהתאם לתקופת ההפקדה.

יש עוד הרבה תוכניות חיסכון שונות שמיוחדות לבנקים ספציפיים כמו פיקדון ליצ'י , פיקדון דובדבן, פיקדון רימונים של בנק מזרחי טפחות. חיסכון מונדיאל של בנק דיסקונט, פיקדון פר"ח של בנק ירושלים, פיקדון של סל המטבעות לשנה של בנק אגוד ועוד כל מיני תוכניות חיסכון של הבנקים השונים שיכולים להיות כלי השקעה מתאים ורווחי ביותר .

מידע נוסף : משכנתא