מקרקעין

מקרקעין או – נִכְסֵי דְלָ‏א נָ‏יְדֵי (נדל"ן)- הפירוש של מילים אלו נכסים שאי אפשר להזיזם ממקום למקום או אין אפשרות לנייד אותם. רוב האנשים חושבים שמקרקעין הינו אך ורק אדמה או דירה אלא נכסים אלו יכולים להיות, לפי חוק בישראל, הקרקע ומה שמעליו בנוסף לתחום שמתחתיו.

השקעות בנדל"ן או מקרקעין היא הבעלות על קרקע, בניין, שניהם ביחד או חלק מהם של הרוכש על פי חוזה שכירות או מכירה לצורך מימון. השקעות במקרקעין הינן השקעות כמו :

  • חלקת אדמה שמורה במטרה שמחירה יעלה ויוכפל בעתיד.
  • בניין שנרכש או מושכר לאותו משקיע על מנת להשתמש בו ולהשכיר אותו.
  • פיתוח וקידום נכס מקרקעין לשימוש בעתיד כהשקעה בנדל"ן.

ועוד…

תמיד נשאלת השאלה איפה להשקיע את הכסף כדי שנתחיל להרוויח ממנו? האם להשקיע במניות, בניירות ערך שונות, מטבע חוץ, נדל"ן וכו'. רבים מאיתנו חושבים על תוכניות עתידיות שירוויחו מהן ע"י עסקת השקעות חכמה ואחת מהן היא קניית נכס כמו דירה או חלקת אדמה שבבוא הזמן מחירם יעלה והרווח מהן יהיה גדול מאד.

מחירי הנדל"ן בד"כ עולים ולא יורדים, זהו יתרון גדול מאד לאלו שרוצים להשקיע במקרקעין לכן השקעה מסוג זה נחשבת לאחת הרווחיות ביותר אם באמת תקנו את הנכס בעל הסיכוי הטוב ביותר להעלות את ערכו. ישנו קושי רב בלהגיע לנכס מסוג זה אך קיימות אפשרויות רבות ודרכים שונות שיסייעו לנו למצוא את הנכס שישתלם ויניב כמה שיותר רווחים כי אחרת לא נרוויח כלום מהעסקה וישנה אופציה להפסיד בגדול, כמו כן, אין חובה להשקיע רק בארץ וניתן גם לשקול להשקיע בנדל"ן בחו"ל למשל השקעות נדל"ן בארה"ב.

השקעה במקרקעין נחשבת לתוכנית ולאופציה הרווחית הנבונה והחכמה ביותר בעולם ההשקעות אך הבעיה היחידה בנושא היא כאשר רוצים לקנות את אותו נכס, במידה והשקעה כזו תחייב אותנו לקחת הלוואה לטווח ארוך או משכנתא שסכומה גדול מאד הנכס שנקנה באותו כסף יניב לנו רווחים רק בטווח הארוך ואחרי שההלוואה תיפרע סופית. מה ז"א?

במידה ורכשנו דירה מסויימת ושילמנו עבורה מהלוואה של הבנק אנו חייבים להחזיר את התשלום להלוואה כל חודש וזה בטוח סכום לא קטן, ובמקרה והשכרתם את אותה דירה במקביל לתשלום החודשי הרווח לא ממש יהווה פוטנציאל, אך בסיום תקופת ההלוואה הרווח כולו יהיה שלכם וגם הדירה כי אם תחליטו להשכיר אותה ולהמשיך בשכירות כל התשלום יהיה לכם ואם תחליטו למכור אותם המחיר של אותה דירה יחזיר לכם הרבה רווח כי שוק הנדל"ן הולך ופורח כל הזמן והמחירים נעשים גדולים מתקופה לשנייה.

השקעה בנדל"ן שתניב לכם הרבה רווחים היא במקרה ויש לכם מזומנים וסכום של מחיר הנכס שתרצו לקנות. חשוב לוודא שהנכס כדאי למכירה ולהשקיע בו כי אחרת יניב הפסדים רבים. ההשעה הכי רווחית בשוק הנדל"ן היא הנכס שיירכש מירושה או אפילו לקנות אותו נכס ולהשכיר אותו בדמי שכירות.

מומלץ לקבל ייעוץ דרך יועץ השקעות שילווה אותכם במהלך בחירת ההשקעה הנבונה ביותר ואם זה מקרקעין חשוב לבדוק מישהו שמומחה בעסקאות נדל"ן.

עוד בנושא: משרדים להשכרה, נדל"ן עסקי, פארק התעשיה קיסריה